Замовлень нема

Наша адреса:

Наша адреса:
ТВК «Південний»,
торгiвельна лінія
по вул.Виговського 102
(ТЦ“Україна”) магазин №12

тел.: +38 067 785 09 06
тел.: +38 067 340 73 71

email: svitlicya.ukr@gmail.com
https://facebook.com/svitlucya

Символіка візерунків на вишиванках

Символіка узорів на вишиванках

Вишивка - споконвічно жіноче заняття. Вечорами, після важкого трудового дня, вишивальниці сідали біля каміну, щоб світло падало на виріб, і починали творити диво. В умілих руках виникали картини, наповнені особливим змістом.

Призначення вишивки було не тільки декоративним. Речі з різними візерунками були свого роду оберегами, талісманами, що захищають свого власника від злого ока, хвороб, невдачі.

Візерунки, якими прикрашалися чоловічі і жіночі сорочки, рушники, скатертини, мали важливе значення.

Головним символ в українській вишивці вважається восьмикінцева зірка. Вона символізує повагу до матері, підкреслює її головну роль в житті кожної людини.

Ягоди калини - це один з найстаріших візерунків, присвячених язичницьким звичаєм слов'ян. Колись цю рослину пов'язували з прообразом світобудови і основними планетами - Сонцем і Місяцем. Навіть саме дерево отримало свою назву від давньої назви сонця - Коло. Червоний колір ягід калини символізує міцну сім'ю і процвітання роду. Кущ калини - це образ матері, а ягоди - потомство, представники роду. Саме тому візерунок у вигляді червоних ягід такий популярний. Його можна побачити на манжетах і комірцях чоловічих сорочок, на подолі жіночої спідниці і в предметах начиння.

Для захисту чоловікам на сорочках вишивали гілки дуба. Це дерево вважалося священним прообразом Перуна.

Квіти маку здавна набули слави оберега від лихого ока. Красиві дівчата, щоб захистити свою молодість від заздрісних людей, вишивали червоні суцвіття на передній частині сорочки і вздовж рукавів. Вважалося, що яскрава вишивка допоможе відвернути негативно налаштованих людей. За допомогою цієї квітки можна було вшанувати померлого. Дівчата на знак скорботи про своїх улюблених прикрашали маковим цвітом сорочки.

Хміль відносять до молодіжної символіки. Його загальне значення - зв'язок зі стихією води. Знак свободи, невгамовної енергії.

Листям хмелю прикрашалися сорочки парубків. Суцвіття хмелю прийнято зображати на весільних нарядах молодих. Така вишивка - уособлення всього світлого і радісного, що є в природі, побажання процвітання і довгого спільного життя.

Уявлення про устрій всесвіту і космосі були виражені в зірках, вишитих на рукавах або в геометричних орнаментах, що з'єднують сузір'я. Цей факт говорить про те, що у слов'ян вже було усвідомлення цілісності планети, її зв'язку з іншими світилами.

Геометричні мотиви взагалі дуже часто знаходили застосування в предметах одягу. Так, ромби, вишиті по краях сорочки, означали захист від злих сил. Історично цей символ був пов'язаний з богинею родючості. Було і ще одне призначення - вони приносити щастя своєму власникові. Сорочки з ромбовими візерунками знаходили застосування в різних обрядах, зокрема, пов'язаних з народженням дітей.

Виноград - поширений орнамент на чоловічому та жіночому одязі в Києві та Чернігові. Його зображення говорить оточуючим про те, що людина щаслива в сім'ї, про велику роль близьких в його житті.

Квітка лілії вишивався на одязі незаміжніх дівчат і символізувала цнотливість і недосвідченість. У сукупності з бутоном і листям лілія утворювала триєдність головних етапів життя - народження, розвитку і продовження життя. У деяких місцевостях над квіткою вишивали кілька крапель роси, щоб показати, що дівчина скоро втратить свою чистоту, вийшовши заміж.

Роза у вишивці не відрізняється древньою історією, проте зустрічається досить часто. Символізуючи собою сонце, ця квітка на одязі приносила удачу та успіх.

Купити українські вишиванки на будь-який смак можна в магазині української вишивки «Моя Світлиця»

У нашому магазині «Моя Світлиця» Ви знайдете український національний одяг як для дорослих, так і для дітей на будь-який смак та побажання: ручної та машинної вишивки, з різноманітними візерунками та кольорами, а головне за доступною ціною! Звертайтесь до нас, разом ми підберемо красиву вишиванку для Вас, яка неодмінно підкреслить Вашу індивідуальність!