Замовлень нема

Наша адреса:

Наша адреса:
ТВК «Південний»,
торгiвельна лінія
по вул.Виговського 102
(ТЦ“Україна”) магазин №12

тел.: +38 067 785 09 06
тел.: +38 067 340 73 71

email: svitlicya.ukr@gmail.com
https://facebook.com/svitlucya

Символіка українського вишитого рушника

Традиційні українські вишиті рушники - це неповторна мелодійна пісня, яка яскравою ниткою проходить через усе життя людини, як важлива складова багатьох народних обрядів і ритуалів.

Рушниками прикрашають кути з образами, на них ставлять хліб, саме вишитими рушниками і традиційним «хлібом-сіллю» зустрічають гостей, і ними ж скріплюють значущі угоди та договори, це цінний сувенір.

Рушники, виконані в традиційних кольорах (червоний, жовтий, блакитний і чорний) - це чудовий подарунок та справжній оберіг для Ваших близьких, а також невід'ємним атрибутом для проведення українських свят та урочистих подій, таких як: весілля, хрестини, ювілеї. Весільні рушники відрізнялися своїм багатим орнаментом і красивою обробкою. "Рукобітний" рушник дарувався батькам нареченого на знак згоди на шлюб з дівчиною. Сама назва "рукобітний" походить від фрази "по руках", вимовної під час укладання договорів.
Рушники були і прикрасою учасників торжества. Їх використовували для благословіння молодих перед іконами. На таких рушниках зображувалися виноградна лоза, як символ міцної і щасливої ​​родини, калина і дуб, що є оберегами жіночої та чоловічої сили. Рушники з написами "Рада та любов!" і "На щастя, на долю!" використовувалися для перев'язування рук нареченого і нареченої. Це означало, що тепер вони назавжди пов'язані однією долею.

Хрестильні рушники виконувались з білосніжного льону, прикрашалися червоною вишивкою, щоб малюк був щасливий і здоровий. Підготовкою рушника займалася хрещена мати, вона ж і покривала голову немовля під час обряду. Після хрещення рушник зберігали вдома, іноді з нього шили першу сорочку, щоб продовжити захист, даний дитині з народження.

Багату історію мають рушники-обереги. Їх використовували як захист від усіх нещасть - злого ока, хвороб, природних стихій.

Купити український вишитий рушник в інтернет-магазині української вишивки «Моя Світлиця»

Інтернет-магазин «Моя Світлиця» пропонує Вам вишиті рушники на будь-який смак та бажання за доступною ціною! Купуючи рушники в нашому магазині, Ви придбаєте товар високої якості, який неодмінно стане найважливішою і колоритною прикрасою будь-якого важливого моменту у Вашому житті. Звертайтесь до нас, наші рушники прикрасять будь-яке Ваше свято та стануть оберегом й у Вашою житті!