Замовлень нема

Наша адреса:

Наша адреса:
ТВК «Південний»,
торгiвельна лінія
по вул.Виговського 102
(ТЦ“Україна”) магазин №12

тел.: +38 067 785 09 06
тел.: +38 067 340 73 71

email: svitlicya.ukr@gmail.com
https://facebook.com/svitlucya

Таємниці української вишитої сорочки

Кожен народ має свій традиційний одяг. Але, лише український одяг, вишитий вручну, носить не лише патріотичний, але й сакральний характер.

Традиції української вишивки, за твердженням учених, сягають декількох тисячоліть. У давніх орнаментах ніколи не було нічого зайвого, кожна рисочка мала своє конкретне значення. Глибокий зміст та особливі магічні властивості мали орнаменти, які вишивали в області грудей, на рукавах чи на подолі. В українській народній вишивці, окрім відомих хрестиків та гладі, використовують до сотні технік і кожна з них несе свою особливу інформацію.
В українській вишивці досить поширені геометричні орнаменти: ромбики, лінії, хрестики, кола та інші. Особливо часто ними вишивають чоловічі сорочки. Найбільш важливим символами серед геометричних візерунків вважаються знаки Сонця ( символізує батьківську енергію) і Води ( сиволізує материнську енергію). Часто обидва ці символи наносили на дитячі вишиванки, як знак захисту обох батьків.

Рослинні орнаменти з'явилися пізніше геометричних, проте їх набагато більше. Наприклад: калина - це символ безсмертя роду і материнства: дерево є втіленням матері, а ягоди - дітьми. Саме тому вишиванки з калиною краще носити жінкам, у яких є діти.
Втім, основне призначення рослинних орнаментів - це символічно захищати свого господаря від зла, зміцнювати його здоров'я, силу, розум та інші позитивні якості.

Тваринні орнаменти. Зображення тварин на сорочках - це найбільш індивідуалізований вид орнаментів. Кожна майстриня вишивала фігурки тварин так, як їх бачила саме вона, хоча загальні вимоги до композиції все-одно зберігалися. Часто зображують у візерункових переплетеннях коней, зайців, риб, півнів, голубів, сов.

Ось скільки таємниць приховують наші чарівні вишиті сорочки. Та це ще далеко не все! Вони є уособленням нашої багатої культури, нашої народності, нашого українського колориту. Тож, варто і у своєму гардероді мати хоча б одну сорочку!

Купити вишиті сорочки за доступною ціною у Львові можна у нас!

Якщо Ви вирішили купити вишиванку, інтернет-магазин «Моя Світлиця» пропонує чималий вибір українського національного одягу за розумними цінами у Львові! У нас Ви зможете купити чоловічі, жіночі чи дитячі вишиванки, і не тільки... Звертайтесь до нас, разом ми підберемо найкращий варіант саме для Вас!