Замовлень нема

Наша адреса:

Наша адреса:
ТВК «Південний»,
торгiвельна лінія
по вул.Виговського 102
(ТЦ“Україна”) магазин №12

тел.: +38 067 785 09 06
тел.: +38 067 340 73 71

email: svitlicya.ukr@gmail.com
https://facebook.com/svitlucya

Українська вишиванка - це поєднання багатства і простоти!

Українська вишиванка - це поєднання багатства і простоти!

Українські вишиванки - це символ любові й незрадливості, обереги українського народу. А сьогодні це ще й невід'ємний атрибут у гардеробі не лише патріотів, але й кожної модниці. Давайте більш детально розберемося, яка буває вишивка, щоб кожен з нас міг підібрати щось, що йому до душі.

В українській вишивці можна виділити три основні групи орнаментів:

Геометричний

Конструкції цього типу присутні у слов'янській міфології. Вони досить прості: кола, ромби, трикутники, зигзаги, лінії, хрестики ( прості і подвійні), проте одяг з такою вишивкою дуже популярний і виглядає досить витончено та елегантно!

Рослинний

Вважається, що вишиті вручну рослинні орнаменти на вишиванках не лише передають красу нашої матінки природи, але й оберігають власників від бід та хворіб. Часто вишивають такі рослини, як: виноград, хміль, дубове листя, барвінок, мак та ін.

Зооморфний ( тваринки)

Прикраси цього типу найчастіше представляються такими тваринами: кінь, заєць, риба, жаби, півень, сова, голуб, зозуля, метелики, літаючі жуки та павуки. Кожна тваринка має своєрідне трактування символіки. Так незаміжнім дівчатам вишивали на рушниках солов'я або зозулю. Ці птахи вишивались не парно, в очікуванні нареченого. Дуже часто їх вишивали серед листя калини, які в Україні символізують створення сім’ї та продовження роду. Чекаєте на свою другу половинку? Обирайте вишиванки з цими птахами!

Проте, українські майстрині завжди прагнули удосконалити свої роботи, тому ідеї стали почерпати звідусіль:

Вишивка золотом

З одинадцятого століття широкого поширення в Україні набула золота вишивка: майстрині почали використовувати золоті і срібні нитки, перли, дорогоцінні камінчики, що надало вишиванці справжнього шику! 
Намагаючись збагатити обмежену палітру із золота і срібла використовують різноманітні технічні засоби вишивки. Наприклад, в якості базової основи під золотою ниткою використовуються не тільки жовті пряжі, а й зелені, рожеві, чорні. В результаті створюється унікальна гра кольорів, що дивує і захоплює кожного.

Шовкова вишивка

Ця вишивка стала популярною ще в сімнадцятому і вісімнадцятому століттях. Часто такою вишивкою оздоблюють не лише вишиванки, але й штори, скатертини та покривала. Оздоблення цього типу були зроблені в основному в зелених, чорних, червоних або зелених тонах у поєднанні з золотою або срібною ниткою. 

Східні мотиви в місцевій інтерпретації

З швидким розвитком торгівлі в шістнадцятому і сімнадцятому столітті на територію України потрапляє велика кількість вірменських, турецьких і перських шовків, оксамиту, парчі і східних килимів. Під впливом цих "сусідів" у мистецтві українських моделей з'являються стилізовані квіти лотоса, гранату та інших східних рослин, які змінюються і отримують якоїсь місцевої інтерпретації.

Бароко у вишивці

Стиль бароко процвітав наприкінці сімнадцятого століття і зачепив також і українську вишивку. Квіткові прикраси стали більш просторі, що викликає асоціації скульптурного декору в архітектурі.

Погодьтеся, серед такого вибору кольорів, орнаментів та техніки вишивання кожен зможе підібрати щось для себе. Якщо ж Ви хочете купити вишиванку або ж замовити пошиття вишиванки, яку Ви бачили у журналі чи вигадали самі, звертайтесь в інтернет-магазин «Моя Світлиця».

Готові вишиванки ручної та машинної вишивки, а також під індивідуальне замовлення пропонує інтернет-магазин «Моя Світлиця»!

Інтернет-магазин української вишиванки «Моя Світлиця» пропонує Вам широкий асортимент українського національного одягу для дітей та дорослих! У нашому каталозі Ви знайдете вишиванки, костюми та інші елементи одягу машинної та ручної вишивки за досить розумними цінами! Якщо готові варіанти Вам не підійдуть, Ви завжди можете замовити вишиванку під індивідуальне замовлення: ми втілимо у життя усі Ваші побажання та фантазії. Звертайтесь до нас, разом ми підберемо вишукану та красиву вишиванку, яка підкреслить Вашу індивідуальність!